Angulari arendus

Angular

Angular aitab muuta staatilise HTML dokumendi dünaamiliseks keskkonnaks, mis lubab kasutajal aktiivselt veebirakendusega suhelda ja infot vahetada.

Angular on üks paljudest javascripti raamistikest. Algaja veebiarendaja jaoks on ta võrreldes mõne teisega keerulisem, kuid kogenud programmeerijale annab Angular läbi eelprotsessorite ja ehitamistööriistade võimaluse töötada oluliselt kiiremini ja struktureeritumalt.

Angulari on mõistlik kasutada just mahukate Javascripti projektide puhul. Algselt loodigi Angular suurte korporatsioonide rakenduste tarbeks, täna on see üks populaarsemaid front-end raamistikke maailmas.

Angulari peamised eelised

  • Angulari koodi on vaja vähem, arendaja saab keskenduda koodi efektiivsusele
  • Lihtne arhitektuur ja loetavus. Angulari kood on oluliselt paremini loetav kui mõne teise raamistiku abil kirjutatud kood. Typescript hoolitseb arusaadava ja selge koodistruktuuri eest. Kood ei ole kui pikk spagett, vaid puhas ja struktureeritud mudelitesse (äriloogika), vaadetesse (kasutajaliides), kontrolleritesse (nendevaheline suhtleja).
  • Kasutajaliidese komponente saab hõlpsasti taaskasutada ja muuta
  • Angulariga on lihtne järgida „ära korda ennast“ põhimõtet, mille eesmärgiks on vähendada igasuguse info kordusi ja see on mitmekihilise arhitektuuri puhul oluline
  • Angulari koodi on lihtne testida

Angulari meeskond

Tarmo Põldme

Vanem Angulari arendaja

Tarmo Põldme lõpetas 2017. aastal Tallinna Tehnikaülikooli magistrantuuri infotehnoloogia erialal. Tarmo on programmeerimisega tegelenud kokku tänaseks juba 13 aastat.

Kristjan Kure

Vanem front-end arendaja

Kristjanil on enam kui 10 aastat rahvusvahelist töökogemust nii kampaaniate kui ka veebilehtede loomisel ettevõtetele, nagu nt Pizza Hut, Hyundai ja Coca-Cola.